Machové steny

Na každej machovej realizácii je najvýnimočnejšie to, že všetky začínajú v lese. Každý kúsok machu našej výroby bol starostlivo vypestovaný v prírode, ručne pozbieraný a zastabilizovaný v čase jeho najkrajšieho rastu tak, aby ste sa z neho tešili na dlhé roky bez akejkoľvek údržby.

Je len na Vás či si vyberiete z dizajnových obrazov z našej stálej ponuky na e-shope, alebo si vyžiadate realizáciu na mieru priamo pre Vás. 

V obidvoch prípadoch či už ide o obraz alebo machovú stenu Vám vytvoríme ručne robené originálne dielo s použitím machu, lišajníka, stabilizovaných rastlín a iných prírodných materiálov, ktoré vieme v prípade  potreby osadiť logom či zapracovať iné náročné prvky podľa požiadaviek zákazníka.

Lišajník

Jeho surový organický charakter v prírodných farbách, ktoré sa líšia od svetlej po tmavo hnedú, vytvára brilantný kontrast s čistými a prehľadnými vzormi.

Korková kôra zároveň podporuje príjemnú vnútornú klímu a zároveň absorbuje zvuk a teplo.

Naše korkové panely kôry  majú rozmer 600 x 900 mm (š x d), s hrúbkou cca. 20 až 30 mm. 100% prírodná kôra z korku je upevnená na podklad ktorý je rovnako vyhotovený z korku.

Kopčekový mach

Kopčekový mach je najobľúbenejším machom z nášho sortimentu. Má pekný okrúhly vankúšikovitý tvar a je veľmi príjemný mäkučký a chlpatý na dotyk. Každému obrazu či stene dodá pocit 3D efektu, ktorý sa vhodným nasvietením ešte zvýrazní.

Veľmi dobre sa kombinuje s ostatnými machmi, napr. na oživenie lesného machu s krátkym aj dlhým vlasom. Náš kopčekový mach pochádza z Francúzska kde je pestovaný miestnymi farmármi. Jeden stredne veľký machový kopček rastie približne 2 mesiace , následne je ručne zbieraný. Pre zjednotenie farieb je počas stabilizácie veľmi jemne farbený organickými farbivami.

V ponuke ho u nás nájdete vo viacerých odtieňoch zelenej farby.

Lesný mach

Stabilizovaný lesný mach, je presne ako ten, ktorý vídate v lese na prechádzkach. Je mäkučký na dotyk a má krásnu sýtozelenú farbu, takže na prvý pohľad a dotyk sa od rastúceho nijak nelíši. Jediný rozdiel je v tom, že už nepotrebuje vodu ani slnečné lúče. Každý kúsok lesného machu z infinity green narástol v lesoch západnej európy, kde bol v jeho najkrajšom raste ručne zozbieraný a zastabilizovaný. Tento proces zabezpečil aj to, že sa v machu nenachádzajú už žiadne živé organizmy. V našej ponuke si ho môžete vybrať v dvoch variantách a to s krátkym a s dlhým vlasom.

Rastliny

V infinitygreen Vám prinášame najväčší výber stabilizovaných rastlín na Slovensku, ktoré uzatvárajú našu kolekciu lesnej zelene. Tak isto ako aj machy sú úplne bezúdržbové, takže nepotrebujú pôdu svetlo ani vlahu. 

Najčastejšie sa využívajú v kombinácii s lesným machom, ktorému dodajú skutočnú atmosféru lesa. Môžu byť taktiež kombinované s drevom, kôrou, šiškami či inými prírodnými materiálmi.

Ako sa starať o machové steny ?

Cieľom našej práce je maximálna spokojnosť klienta a preto Vám prikladáme niekoľko rád preto, aby Vám stabilizovaná zeleň vydržala čo najdlhší čas.

 1. Zeleň nepolievajte. Všetka naša zeleň prešla procesom stabilizácie preto, aby sa stala úplne bezúdržbová. Táto výnimočná vlastnosť rastliny by polievaním zanikla.
 2. Neumiestňujte ju na priame slnečné svetlo ani k iným zdrojom vysokej teploty. Slnečné lúče, ktoré často svietia na stabilizovanú zeleň z nej po čase môžu vytiahnuť farbu tak isto pri vyššej teplote stráca svoju pružnosť a mäkkosť. Tieto faktory sa dejú len v prípade, ak je rastlina týmto javom vystavovaná naozaj dlhodobo.
 3. Dodržujte relatívnu vlhkosť vzduchu od 40 do 80 %. Stabilizovaná zeleň sa neustále prispôsobuje prostrediu v ktorom sa nachádza. Pri suchšom vzduchu sa stráca jej mäkkosť a na dotyk je tvrdšia. Ak sa vlhkosť v miestnosti obnoví, rastlina opäť získava svoje prirodzené vlastnosti a stáva sa opäť mäkšou. V interiéroch v ktorých sa každodenne pohybujú ľudia, teda sú aj pravidelne vetrané, by nemal byť s udržaním relatívnej vlhkosti žiadny problém.
 4. Snažte sa zabrániť manuálnemu poškodeniu. Všetky rastliny a machy sú 100% prírodné a tým pádom aj krehké. Nemali by ste sa jej teda často dotýkať. Toto platí najmä pre verejné priestory v ktorých sa zelene dotkne denne niekoľko desiatok osôb. Ak sa bojíte so zeleňou manipulovať (napr. pri čistení) môžete využiť našu službu servisu a radi Vám s údržbou pomôžeme.

Kontaktný formulár

  Firemné údaje

  Infinitygreen, s.r.o. Váhovská cesta 755 925 63 Dolná Streda Mobil: +421 915 427 345 Email: infinitygreensro@gmail.com Otváracia doba: 09:00 – 17:00

  Sociálne siete

  Dokumenty

  Ako nakupovať

  Brožúry

  Reklamačný poriadok